Problemy ze wzwodem? Poznaj 8 najczęściej popełnianych błędów
Brak sztywności członka? Trudności w osiągnięciu erekcji? Kłopoty w sypialni? Zobacz jak sobie z nimi radzić i dowiedz się, czego koniecznie nie powinieneś robić, jeśli masz problemy ze wzwodem!
Nieustanny pęd, stres, rosnące wymagania, brak wsparcia, niechęć do rozmowy o problemach. To i wiele innych czynników powoduje, że trudności związane z potencją dotykają coraz większej liczby mężczyzn.
Problemy ze wzwodem – bolączka wielu mężczyzn
Kiedy zaczynają się problemy z erekcją? Mitem jest, że dotyczy to tylko starszych panów. Prawda jest taka, że każdy facet jest na nie narażony, zwłaszcza jeśli prowadzi nieodpowiedni tryb życia oraz nie podejmie odpowiednich kroków, gdy pojawią się jakiekolwiek niepokojące objawy.
Choć temat ten przez wiele lat był traktowany jako tabu, to w dzisiejszych czasach rozmawia się o nim coraz bardziej otwarcie. Dzięki temu można zdać sobie sprawę, że dotyka on wielu mężczyzn na różnych etapach życia.
Problemy ze wzwodem nie muszą być nieuleczalną bolączką. Warto wiedzieć, że istnieją skuteczne metody pomocy. Co zrobić jak nie staje? Na pewno przestać popełniać te błędy!
Jakie błędy najczęściej popełniają mężczyźni z problemami ze wzwodem?
Słaba erekcja w młodym wieku? Jak już wspominaliśmy – zdarza się to coraz częściej.i wynika z wielu czynników. Dowiedz się, jak się przed nią uchronić niezależnie od tego ile masz lat i czego nie robić, gdy już masz z nią do czynienia.
Brak konsultacji z lekarzem
Bez wizyty u specjalisty wiele problemów z potencją może się pogorszyć. Brak odpowiedniej diagnostyki oraz leczenia sprawia, że wielu schorzeń nie da się wyleczyć. Domowe sposoby i porady z internetu to najczęściej za mało. Regularne konsultacje z lekarzem są kluczowe w rozpoczęciu skutecznej terapii.
Źle dobrane leki – nie tylko te na potencję
Niektóre lekarstwa stosowane w innych schorzeniach mogą mieć negatywny wpływ na potencję. Efekt ten jest związany z działaniami ubocznymi leków, które wpływają na układ hormonalny lub naczynia krwionośne. Należy pamiętać o poinformowaniu lekarza o wszystkich przyjmowanych medykamentach, aby uniknąć niepożądanych interakcji oraz negatywnych skutków. Z kolei samodzielnie dobrane suplementy na potencję mogą nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Zanim się na któreś zdecydujesz – porozmawiaj z lekarzem bądź farmaceutą.
Problemy w związku, brak rozmów z partnerką
Bariery emocjonalne, komunikacyjne i nierozwiązane konflikty w związku czasem przyczyniają się do zaburzeń erekcji. Brak otwartej rozmowy z partnerką na temat intymności, potrzeb oraz oczekiwań często wprowadzają niepewność oraz lęki, co skutkuje kiepską erekcją. Ważne jest budowanie zaufania i wspólnego zrozumienia w relacji, by poprawić intymność.
Używki
Nadmierne spożycie alkoholu, palenie tytoniu i używanie innych substancji psychoaktywnych wpływają negatywnie na układ krążenia, co z kolei utrudnia osiągnięcie erekcji. Stresujesz się swoimi problemami ze wzwodem? Używki na pewno są fatalnym sposobem na odreagowanie!
Nieodpowiednia dieta
Zła jakość pożywienia, nadmiar tłustych, przetworzonych pokarmów oraz brak ważnych składników odżywczych wpływają na ogólną kondycję organizmu, w tym na zdrowie seksualne.
Stresujący tryb życia
Problemy z erekcją ze stresu to bolączka współczesnych czasów. Długotrwały stres, brak odpowiedniego wypoczynku i nadmiar obowiązków wpływają negatywnie na funkcjonowanie układu nerwowego oraz hormonalnego.
Otyłość i brak aktywności fizycznej
Nadmiar kilogramów oraz niedostateczna ilość ćwiczeń mają duży wpływ na potencję. Otyłość prowadzi do zaburzeń hormonalnych, a także uszkodzenia naczyń krwionośnych, co może utrudniać przepływ krwi do prącia. Brak regularnej aktywności fizycznej osłabia układ krążenia, co działa negatywnie na sprawność seksualną, podobnie jak siedzący tryb życia.
Unikanie seksu
Jeżeli masz problemy ze wzwodem i uznasz, że najlepszym rozwiązaniem jest brak rozwiązania to wiedz, że jesteś w błędzie. Aktywność seksualna jest ważnym elementem życia. Brak zbliżeń prowadzi z czasem do obniżenia ilości testosteronu, co wpływa na libido oraz zdolność osiągania erekcji. Powrót do aktywności seksualnej po długiej przerwie dodatkowo może być stresujący. Ponadto brak regularnych doznań u niektórych osób obniża poczucie własnej wartości i przyczynia się do pogorszenia nastroju.
Penis bez wzwodu – co robić?
W przypadku komplikacji z osiągnięciem erekcji, warto wziąć pod uwagę kilka rozwiązań. Na pewno jednak nie należy bagatelizować tego problemu. Z czasem bowiem będzie się on nasilał i zwiększał poczucie frustracji.
Jeżeli jesteś na samym początku drogi, która ma prowadzić do znalezienia panaceum na Twoje problemy, wypróbuj naturalnych metod, np. stosuj afrodyzjaki, rozmawiaj także z partnerką i spróbujcie wspólnie znaleźć satysfakcjonujące Was oboje rozwiązania.
Jak w przypadku każdego schorzenia – bardzo ważne są prowadzenie zdrowego trybu życia oraz regularna aktywność fizyczna. Miej świadomość ogromnej roli odpowiedniej diety – ma ona duży wpływ na Twoje samopoczucie.
Najskuteczniejsze działanie? Konsultacja ze specjalistą!
Oczywiście wszystkie wymienione wyżej działania są niezwykle ważne. Musisz mieć jednak świadomość, że jednym z najlepszych rozwiązań jest konsultacja z lekarzem, który zleci odpowiednie badania oraz podpowie, jak sobie radzić z zaburzeniami. Zweryfikuje on wszystkie informacje, które pozna o Tobie, pozna historię choroby, a ewentualne lekarstwa dobierze do tych, które już stosujesz. Pamiętaj o tym, że niektóre leki mogą wchodzić w niepożądane interakcje. Dlatego najbezpieczniej oddać się w ręce eksperta.
Źródła:
- https://pelvicare.pl/Zaburzenia-erekcji-przyczyny-i-leczenie-zaburzen-erekcji-blog-pol-1706873590.html
- https://klinikadlamezczyzn.pl/brak-wzwodu-przed-stosunkiem/
- https://www.i-apteka.pl/Niepelny-wzwod-jakie-moga-byc-jego-przyczyny-blog-pol-1702148657.html