Problemy z erekcją. Jak sobie z nimi radzić? Sprawdź!

symbol męskości czyli kółko z ukośną strzałką opada w dół_symbol problemów z erekcją

Masz problem z erekcją? Doskonale trafiłeś! Z naszego artykułu dowiesz się, jaka może być jego przyczyna i jak się z nim uporać! Zobacz, dlaczego nie ma wzwodu i co wtedy zrobić. 

 Na samym początku warto zaznaczyć, że problemy z erekcją po 30. roku życia nie są niczym niezwykłym. Zdarzają się nawet u młodszych mężczyzn. Choć bez wątpienia wraz z wiekiem występują zdecydowanie częściej. 

Jakie mogą być przyczyny problemów z erekcją? 

Zaburzenia wzwodu to powszechny problem, który dotyka mężczyzn w różnym wieku. Niezdolność do osiągnięcia lub utrzymania wystarczająco silnej erekcji wpływa nie tylko na życie seksualne, ale także na ogólny stan emocjonalny i relacje z partnerką. Jak rozwiązać ten problem? Dowiedz się, skąd się wziął. 

Problemy z erekcją i ich przyczyny są bardzo zróżnicowane. Wiele przypadków jest związanych z różnymi schorzeniami, takimi jak choroby serca, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, otyłość, choroby neurologiczne i wiele innych. Czynniki fizyczne, takie jak niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu oraz stosowanie niektórych leków również mają wpływ na zdolność do osiągania i utrzymywania erekcji. 

Ponadto także czynniki psychologiczne odgrywają istotną rolę w występowaniu problemów z erekcją. Stres, depresja, lęk, niskie poczucie własnej wartości, konflikty interpersonalne i problemy emocjonalne również powodują zaburzenia wzwodu. Często występuje tzw. błędne koło – niepowodzenie w osiągnięciu erekcji w jednym przypadku prowadzi do większego napięcia i stresu podczas kolejnych prób, pogarszając sytuację. 

Najczęstsze przyczyny braku wzwodu 

Nie zawsze powody problemów z erekcją są jednoznaczne i często występuje kombinacja różnych czynników. Poniżej przyczyny występujące najczęściej: 

  • choroby układu krążenia, np. miażdżyca, 
  • cukrzyca, 
  • lęk i depresja, 
  • zaburzenia naczyniowe, 
  • choroby neurologiczne, np. stwardnienie rozsiane, 
  • niektóre leki, np. na depresję lub problemy z prostatą, przeciwhistaminowe, hormonalne, 
  • urazy miednicy, 
  • palenie tytoniu, 
  • nadmierny stres, 
  • problemy związane z relacjami partnerskimi, 
  • uzależnienie od alkoholu lub narkotyków, 
  • niska samoocena i brak pewności siebie, 
  • zmęczenie, 
  • zaburzenia snu. 

Trzeba tu podkreślić, że problemy ze wzwodem pojawiają się u mężczyzn w każdym wieku. Jeżeli nie wiesz, skąd wzięły się one u Ciebie, koniecznie skonsultuj się z lekarzem w celu ustalenia diagnozy i planu leczenia. 

Leczenie problemów ze wzwodem. Pozbądź się ich raz na zawsze! 

Coraz więcej mężczyzn ma problemy z erekcją. Gdzie się udać w takiej sytuacji? Wszystko zależy od konkretnego przypadku. Na szczęście, jeżeli zastanawiasz się, dlaczego nie ma wzwodu, jest kilku specjalistów, którzy Ci pomogą. 

Jaki lekarz leczy problemy z erekcją? 

Na samym początku dobrym pomysłem jest poinformowanie o swoich dolegliwościach internisty – on skieruje Cię do odpowiedniego specjalisty i wypisze skierowanie. Bardzo możliwe, że będzie to urolog, który zajmuje się dolegliwościami układu moczowo-płciowego. Pomoże Ci także androlog – bada on zaburzenia fizjologiczne męskich narządów płciowych.  

Przyczyną impotencji bardzo często nie są czynniki fizyczne, a psychiczne. W takim wypadku niezbędna będzie pomoc seksuologa lub psychologa. 

lekarz wypisuje receptę na problemy z erekcją

Jak zapobiegać problemom ze wzwodem?  

Istnieje wiele sposobów, które pomogą Ci w walce z problemami z erekcją. Kluczową rolę odgrywa zdrowy styl życia. Regularna aktywność fizyczna, zbilansowana dieta bogata w warzywa i owoce, unikanie spożycia alkoholu oraz palenia papierosów – wszystko to przyczyni się do dobrego funkcjonowania układu krążenia, co jest niezwykle istotne dla zdrowej erekcji. 

Ponadto kluczowe jest także zarządzanie stresem. Znalezienie skutecznych metod radzenia sobie z trudnymi sytuacjami to podstawa dobrego życia. Intensywny wysiłek fizyczny, medytacja, angażujące hobby – wybierz to, co uznasz za najlepsze. Nie wstydź się także prosić o pomoc specjalistów. Oczywiście – jeśli to możliwe – wyeliminuj czynniki stresogenne lub przynajmniej postaraj się je ograniczyć.  

Ważne jest również dbanie o dobre samopoczucie emocjonalne i relacje z partnerką. Komunikacja jest dużo bardziej istotna niż Ci się wydaje – rozmawianie o oczekiwaniach, potrzebach i obawach związanych z życiem seksualnym pomoże w rozwiązywaniu problemów oraz utrzymaniu intymności w związku. W niektórych przypadkach konieczne jest wspomaganie w postaci suplementów lub leków oraz konsultacja z lekarzem. 

Każdy mężczyzna jest inny, dlatego ważne jest znalezienie strategii, która działa najlepiej właśnie dla Ciebie. Pamiętaj – lepiej zapobiegać niż leczyć. 

Co kupić na problemy z erekcją?

Jeżeli jednak czeka Cię wizyta w aptece, warto byś wiedział, co może przepisać Ci lekarz. Oczywiście mogą to być najbardziej znane tabletki na potencję, czyli Viagra. Chyba każdy kiedyś o nich słyszał. Zawierają one sildenafil, podobnie jak np. Inventum Max, czyli tabletki do rozgryzania i połykania. W preparatach na potencję często można spotkać także inną substancję czynną, czyli tadalafil. Występuje on np. w preparacie Tadalafil Maxigra. Oczywiście gama preparatów, które mogą Ci pomóc jest szersza, a zadaniem lekarza jest dobór odpowiedniego leku oraz dawkowania.

Źródła:
https://klinikadlamezczyzn.pl/nowoczesne-metody-leczenia-zaburzen-erekcji/

https://www.medicover.pl/zdrowie/seks/zaburzenia-erekcji/

https://pulsmedycyny.pl/problemy-ze-wzwodem-mozna-sobie-z-nimi-poradzic-889697