Brak pełnej erekcji – co dalej? Leczenie oraz przyczyny

para w łóżku martwi się brakiem pełnej erekcji

Problemy z pełną erekcją zdarzają się częściej niż myślisz. Dowiedz się, skąd się biorą i jak sobie z nimi poradzić. Wróć do pełni sprawności seksualnej!

Brak pełnego wzwodu – wstydliwy problem wielu mężczyzn

Niepełna erekcja może być spowodowana wieloma czynnikami, w tym wiekiem, stylem życia i stanem zdrowia. Niepełny wzwód ma negatywny wpływ na życie seksualne mężczyzny i jego partnerki. Dlatego koniecznie musisz poznać przyczyny oraz sposoby walki z tą przypadłością.

Problemy z erekcją mocno oddziałują na samopoczucie mężczyzny. Prowadzą do frustracji, stresu, zniechęcenia przed kolejnymi zbliżeniami oraz niskiej samooceny. W wielu przypadkach niezbędna jest pomoc psychologiczna. Oprócz niej warto rozważyć także inne opcje.

Niepełny wzwód – przyczyny

Stres przed seksem i brak erekcji są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Stres wpływa negatywnie na poziom hormonów płciowych. Jednak przyczyn problemów ze wzwodem jest więcej:

  • Wiek – wraz z upływem lat wzrasta ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji.
  • Choroby przewlekłe – np. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, choroby serca i naczyń krwionośnych.
  • Stany zapalne – zwłaszcza zapalenie gruczołu krokowego oraz prostaty.
  • Urazy – np. kontuzje kręgosłupa czy miednicy.
  • Leki – niektóre lekarstwa, takie jak np. te na nadciśnienie tętnicze, depresję czy zaburzenia lękowe.
  • Nadużywanie alkoholu i tytoniu – mogą one uszkodzić naczynia krwionośne.

mężczyzna martwi się swoją niepełną erekcją

Czasem zdarza się zanik erekcji przed stosunkiem. Tutaj prawdopodobną przyczyną są problemy natury psychicznej. Jeżeli nie pomoże rozmowa z partnerką – koniecznie skonsultuj się ze specjalistą.

Sposoby na brak pełnej erekcji

Istnieje wiele sposobów na poprawę erekcji. Co powinieneś zrobić na samym początku, gdy tylko pojawią się problemy? Oto kilka sugestii:

  • Terapia – pomoże Ci poradzić sobie ze stresem, lękiem i innymi czynnikami, które powodują, że Twój wzwód jest niepełny.
  • Ćwiczenia fizyczne – regularna aktywność poprawia krążenie krwi, co ułatwi uzyskanie i utrzymanie erekcji.
  • Zmiana stylu życia –  np. zdrowa dieta, rzucenie palenia i ograniczenie spożycia alkoholu, zrzucenie zbędnych kilogramów, dbanie o odpowiednią ilość snu.

Słaby wzwód – jak leczyć i przeciwdziałać?

Starasz się żyć zdrowo, ćwiczysz regularnie, ale Twój wzwód nadal jest niepełny? Skonsultuj się z lekarzem. Specjalista pomoże Ci ustalić przyczynę problemu i opracować plan leczenia. W wielu przypadkach zaburzenia erekcji można skutecznie wyleczyć.

Jak leczyć niepełną erekcję?

  • Tabletki – zarówno na receptę, jak i bez. Wybór jest naprawdę duży, a lekarz pomoże Ci dobrać dawkę oraz rodzaj leku.
  • Iniekcje do prącia – substancje wstrzykiwane bezpośrednio do penisa.
  • Pompy do prącia – to urządzenia, które wykorzystują podciśnienie do napełniania penisa krwią, co pozwala wywołać i utrzymać erekcję. Najczęściej są stosowane, gdy niemożliwe jest leczenie farmakologiczne.

Sprawdź też: Problemy z erekcją. Jak sobie z nimi radzić? Sprawdź!

Brak pełnej erekcji – jak przeciwdziałać?

Ważne jest, aby pamiętać, że zaburzenia erekcji nie powinny być tematem tabu. To problem, z którym zmaga się wielu panów. Prośba o pomoc medyczną nie powinna być powodem do wstydu. To konieczność, która przywróci Ci wiarę w siebie.

Koniecznie pamiętaj także o regularnych badaniach profilaktycznych. Pomogą one m.in. wykryć i leczyć choroby, które przyczyniają się do problemów ze wzwodem. Oprócz tego pamiętaj o tym, że sport to zdrowie. Twoja dieta powinna być zbilansowana. Unikaj tzw. śmieciowego jedzenia, pij także dużo wody. Ograniczaj natomiast wszelkie używki.

Źródła:
https://receptomat.pl/post/ze/zaburzenia-erekcji-w-mlodym-wieku
https://journals.viamedica.pl/sexual_and_mental_health/article/viewFile/33650/24692